Svět je báječné místo k narození

Každý z nás se narodil na tento svět a já osobně si myslím že kdyby jsme se narodili na jiné planetě tak by jsme jinak vypadali i mluvili. Naše planeta je krásná a má i ideální podmínky pro život. A teď k tomu co je pro dítě nejlepší. Dítě potřebuje lásku, péčí a hlavně své hodné a laskavé rodiče. Někteří rodiče nejsou jak by měli být a tak bych odloženým dětem chtěla vzkázat že: I když vás vaši praví rodiče odložili, vždy je na světě někdo kdo vás má rád. Proto žijeme teď a ne včera. Vy budoucí rodiče, chovejte se k nám dětem tak jek je to od přírody dané. Já mám milující rodiče kteří by mě nevyměnili ani za milión. Proto píšu tenhle článek abych vyjádřila jak jsou milující rodiče podstatní.

Marie

Podle mě je svět to nejlepší místo, co mě mohlo potkat. Umíte si i vy představit, kdybychom se narodili třeba někde jinde? Bylo by to strašné. Mám tento svět ráda. Jsem strašně ráda, že jsem se vůbec narodila. Díky mami. Děti potřebují lásku a klid, ale třeba nechápu rodiče, kteří odložili své děti. A nakonec vzkaz pro novorozence: Užijte si svůj život a pamatujte, vždy je někdo kdo vás má rád.

Zuzana

Jsem ráda, že jsem se narodila v naší zemi. Kdybych se narodila třeba v Africe, měla bych jinou barvu pleti a mluvila bych jinou řečí. V naší obci se mi žije skvěle. Dříve jsem bydlela ve městě, ale na vesnici je to lepší. Moje rodina je báječná. Mám skvělého bratra, mamku a taťku. V naší rodině bych nic neměnila. Nově narozeným dětem bych chtěla vzkázat, aby měli hodně úspěchů v životě i ve škole.

Sára

Každý je rád, že se narodil. Ať se někdo narodil před pěti sty lety. Nebo až se někdo narodí za sto let. Většinou se dítě narodí mamince a tatínkovi, kteří ho mají rádi. Některé děti ale takové štěstí nemají. Mají rodiče, kteří je bouchají. Nedávají jim najíst. Takových dětí mi je líto. Podobné děti žijí i v Africe. Nemají vodu, na pití skoro nic. V mé rodině se mi žije dobře. Nemáme nic extra, ale ani to nepotřebujeme.

Pavel

Jsem ráda, že žiji na světě a že se něco naučím. Chtěla bych jednou něčeho dosáhnout, alespoň kdybych měla z něčeho jednu medaili. V naší obci se mi hezky žije, akorát kdyby tu byla škola až do devítky. V mé rodině se mi žije hezky, jen když mám nějaký úraz, tak mi mamka řekne, že jí to je jedno. Nově narozeným dětem bych vzkázala, aby si vážily své rodiny a aby si vážily rodičů, babiček, dědečků, aby je nezlobily a byly na ně hodné. A jezděte na výlety s rodiči, s babičkami, s tetami, se strejdy s dědy.

Andrea

Na světě se mi líbí hlavně hudba a příroda. Jsem rád, že jsem narozený v této době. Když bych si měl vybrat, kdy se chci narodit, tak by to bylo v této době. Mám velmi dobrou rodinu, ve které se mi žije dobře. Chodím do ZUŠ v Chrudimi, kde mám hodného pana učitele. Chodím do TDO ZUŠ Chrudim, kde mám kamarády, se kterými chodíme hrát třeba na maturitní plesy. Nově narozeným dětem bych chtěl vzkázat, aby vytrvali.

Michael

Moc se mi líbí, že jsem se narodil. Žiji s báječnou rodinou, která se o mě stará celý život. Když už jsem byl velký a bylo mi osm roků, narodila se mi mladší sestra Káťa. Teď jsme dohromady čtyři a já jsem moc šťastný, že mám tak úžasnou rodinu. Moc bych chtěl dosáhnout toho, že si sestavím malého robota a bude nás všechny chránit. Líbí se mi, že žiji v obci jménem Lukavice s tak úžasnou rodinou.

Lukáš

Podle mě je svět skvělé místo. Jsem moc ráda, že žiji zrovna zde, v České republice. Protože kdybychom bydleli na Marsu nebo v jiné galaxii, tak bychom mluvili jinak, vypadali jinak, zkrátka bychom byli Marťani. Naše planeta je nejlepší. Dítě potřebuje zdraví, péči, lásku, a ostatní lidi, samozřejmě potravu, oděv, a domov. Někdy se stane, že rodiče miminko nechtějí, tak ho odloží do baby boxu, což znamená box pro miminka. Chtěla bych vzkázat všem takovýmto dětem, že si z toho nemají dělat hlavu, že je odložili rodiče, že si je adoptují jiní lidé, kteří je budou mít rádi.

Karolína

Jsem rád že jsem se narodil právě v této době do rodiny Součkových. Mám hodného  tatínka, hodnou maminku a sestřičku, kteří mi pomáhají a spolu si užíváme života. Na světě žiju rád, protože bych v bříšku nemohl dělat  to, co mě baví. Jako fotbal, florbal a hokej. Žiju v Lukavici. Pro mě je Lukavice nejlepší na světě.

Ondra

Svět je báječný, ale každý z nás žije jen jednou, a tak je dobré si ten život užít. Když se někomu narodí dítě, je to radost a starost zároveň. Ale přesto se rodičové starají o své dítě a vychovávají ho s láskou. Děti rostou a postupně se učí novým dovednostem a začínají uvažovat o životě.

Laura

Na světě je všude krásně, ale nejlépe je v České republice. Kdybych se narodila třeba na severním pólu, byla bych eskymák. Měla bych šikmé oči a bydlela bych v iglú, mluvila bych jinak, než se mluví tady v Česku. Ve vesnici je skvěle. Nevím, jak by to vypadalo na severním pólu. Procházka lesem v létě je super, ale tam bych musela chodit pořád v zimní bundě i v létě, a nemohla bych se koupat v bazénu. Proto je Česká republika lepší. Dětem, které se narodí, vzkazuji hodně úspěchů v životě i škole.

Veronika Marečková

Rating: 6.0/6. From 4 votes.
Please wait...
Příspěvek byl publikován v rubrice O čem přemýšlím. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Svět je báječné místo k narození

  1. Sára Lédlová napsal:

    Maru to svoje vyprávění jsi napsala moc hezky. Zasloužíš si potlesk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.