Naše historie

Tento rok jsem se dozvěděl, jak se žilo v pravěku a jak zabíjeli mamuty, co jedli, a kde žili. Dále jsem se dozvěděl, jací vládli králové, co se událo, a kde žili. Řekli jsme si, jak proběhly husitské války, co se dříve vyrábělo, a kde lidé bydleli. Také jsem se dozvěděl mnoho o rodech Přemyslovců, Lucemburků, Jagellonců, Slavníkovců a Habsburků. Skoro vše bylo pro mě nové, protože jsem doteď toho moc o historii nevěděl. Nejvíce mě bavil Vlastík, kde jsem se dozvěděl, co umím. Více bych se chtěl dozvědět o Janu Lucemburském, protože byl výtečný diplomat. Dále mě zaujalo, jak v husitských válkách dělali husité vozové hradby a také by mě zajímalo jak mohli husité porazit křižáky, když to byli obyčejní sedláci. Když bych něco nevěděl o historii, zeptám se pana učitele, který ví skoro vše, anebo se zeptám strýčka GOOGLA.

Honza

Tento rok mě zaujalo, že v pravěku si lidi dokázali poradit a dál mě zaujalo, jak byl Jan Žižka statečný. Nejvíce se mně líbil Vlastík, protože tam bylo hodně úkolů pro dvojice. A kdybych se chtěl něco víc dozvědět o historii, zeptám se rodiny.

Martin

V tomto školním roce jsem se dozvěděla, jakým životem žili lidé v pravěku. Toto období se mi líbilo nejvíce. Zaujala mě výroba prvních předmětů a zbraní. Zajímavé bylo pro mě i jak si lidé stavěli první přístřešky. Největší význam měl pro pračlověka objev ohně. Dále jsem se dozvěděla, jak na naše území přišli první Slované. Další kapitola byla Staré pověsti české. Nejvíce se mi líbila pověst o Libuši. Naučila jsem se, kteří další panovníci u nás vládli. Byl to rod Přemyslovců, Lucemburků, Habsburků a Jiří z Poděbrad. Také jsem se učila o husitských válkách v Čechách. Budu dále přemýšlet o tom, jak asi probíhal dále život v Čechách po skončení vlády Habsburků u nás. Jsem zvědavá, jak všechno bude pokračovat. Informace o tom, jak vše pokračovalo, mohu zjistit od praprarodičů, prarodičů i rodičů. Dále si mohu najít informace v knihách a na internetu.

Tereza

Tento rok vlastivědy jsem se dozvěděl, jak byli lovci mamutů silní a odvážní, nebo jak Kelti vymysleli volné kalhoty, na které se pak zapomnělo. Do země přišel Cyril s křesťanstvím a Metoděj s hlaholicí, do země je pozval Rastislav. O Slovanech, kteří vymysleli gombík a kolik panovníků měl rod Přemyslovců a co všechno vymysleli. Jak moc byl silný rod Lucemburků. Dozvěděl jsem se o Karlu IV., který nechal vyrobit korunovační klenoty, o husitech, stoupencích Jana Husa a jejich písni Ktož sú boží bojovníci a jejich ničivé síle. O Jiřím z Poděbrad a Kunštátu, o dvou Jagelloncích a Habsburcích. Když nevím, můžu se zeptat rodičů. Informace můžu čerpat na internetu.

Šimon

Tento rok jsem se dozvěděl zajímavé věci o husitských válkách, že válčili jenom proto, aby si po kázání mohli dát víno a oplatku. Pro nás velká kravina. A děti alkohol nemůžou. A kvůli oplatce a vínu byly velké boje. A dozvěděl jsem se, že Jan Žižka neumřel v boji a že přišel i o druhé oko. Jo a ještě že husité pobili sami sebe. A že papežův kardinál v jedné bitvě ztratil klobouk a dodnes tam leží. A Jan Hus kázal v kapli Betlémské. A že ho upálili. Pátral bych dál na netu, nebo se kouknu do kroniky.

Fanda

Rating: 6.0/6. From 1 vote.
Please wait...
Příspěvek byl publikován v rubrice Ze třídy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.