Řád společenství na opuštěném ostrově

  1. Chrání ostrov před válkou.
  2. Prezident se snaží zajistit mír, spravedlnost. Musíme vymyslet zákony, například nešikanovat se, nechodit sám do moře, nelovit sám, nebýt sobecký, pomáhat kamarádům.
  3. 100% nekrást jídlo, nezabíjet lidi, kamarád musí pomáhat kamarádovi, nešikanovat, nelhat, neodmlouvat prezidentovi, nebýt sobecký, nelovit nebezpečná zvířata, děti nemůžou volit a ženy mohou být prezidentkou.
  4. Vymyslet zbraně, např. meč, krumpáč, luk, sekera, prak. Obživa např. ryby, krabi. Bydlení: domy, dům na volby, policejní stanice, hasičská stanice, záchranná služba.

Šimon, Káťa, Zuzka, Jan, Sára, Veronika

Kdybych se ocitla na opuštěném ostrově, nejprve bych se rozhlédla kolem, kde strávím noc. Hledala bych nějaký strom. Asi by to byla palma. Z větví bych se snažila postavit úkryt. Pomocí kamenů bych se snažila vykřesat oheň, abych měla teplo a světlo. Zároveň by mě oheň chránil v noci před divokou zvěří. Díky kouři bych mohla na sebe upozornit, pokud by kolem ostrova projížděla nějaká loď. Vydala bych se hledat vodu na pití, sbírat plody a snažila bych se ulovit nějakou rybu či jiné zvíře. Doufala bych, že mě zde někdo co nejdříve najde.
Co je potřeba na ostrově zajistit : postavit si obydlí, sehnat zdroj vody, sehnat potravu, rozdělat oheň, ochránit se před nebezpečím od zvěře nebo jiných lidí.
Můj nejvyšší zákon: nekrást, nezabíjet, nepodvádět, neubližovat jiným lidem,pomáhat slabším a nemocným, každý by měl povinně pracovat, dodržovat zákony, neubližovat zvířatům, neničit cizí věci, dobře se starat o děti a staré lidi.
Vlastnosti prezidenta: pravdomluvný, spravedlivý, dobrá reprezentace, slušný, poctivý, hodný, chytrý
Spravedlnost by měla fungovat tak, že pokud někdo poruší zákon, měl by být za to potrestán.

Tereza

Kdybych někdy ztroskotala na opuštěném ostrově: Zkoušela bych se nejdřív najít potravu a hlavně pitnou vodu. Potom bych se podívala po místě, kde bych přečkala noc. Natrhala bych si listy z palmy a postavila bych si přístřešek. Druhý den bych se podívala po ostrově, jestli tam nežijou nějací domorodci. Hledala bych na pobřeží jestli moře nevyplavilo nějaké věci ze ztroskotané lodi a snažila bych se z nalezených věcí založit oheň. Kdyby bylo potřeba dát signál projíždějící lodi a zachránila mě.
Prezident by měl mít rovný charakter, kulturní, sociální cítění, měl by být čestný, moudrý a alespoň trochu altruistický. Jak zajistíme spravedlnost? Spravedlivě potrestáme zločiny, krádeže. Spravedlnost zajistíme určením pravidel, které dodržujeme: nelžeme, nekrademe, pomáháme si, pracujeme, budujeme, neubližujeme si, zvolíme hlavu státu, nezabijíme, nepereme se. Na ostrově je potřeba škola, potraviny, vybudovat bydlení, zvolit vůdčí osobu, aby vedla ostrov, najít na ostrově pitnou vodu.

Petra

No votes yet.
Please wait...
Příspěvek byl publikován v rubrice Ze třídy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.